DOČASNĚ NEAKTIVNÍ.

Německá Doga

24. října 2008 v 17:12 | myskaOK

Německá doga (Deutsche Dogge)

Německá doga (Deutsche Dogge) je ušlechtilý pes klidného a hrdého chování. Dogy bývají přátelské k lidem i ke zvířatům, pověstný je jejich výborný vztah k dětem. Ztělesňují v sobě ideální psí vlastnosti: fyzickou krásu s inteligenci, věrnost i odvahu.

ANGLICKÝ NÁZEV:

angl.: Great Dane; něm.: Deutsche Dogge; čes.: Německá doga

PŮVOD:

Německá doga (Deutsche Dogge) je národní německé plemeno. Německé dogy pocházejí od dávnověkých moloských psů, kteří se dostali do Evropy v době vlády římského impéria, šířících se pro bojové a strážní služby. Ve středověku dogu používali k nahánění dobytka, pastvě býků, k lovu, ke štvanicím na divoká prasata i šelmy a hlavně na osobní ochranu. V 19.století se začalo s plemenným rozšiřováním tohoto psa. Plemeno se zformovalo křížením dogovitých psů ze severu a jihu Německa, možná jim byla přilita krev i grejchaundů. V roce 1863 na výstavě psů v Hamburku byly předvedeny dva druhy: ulmská a dánská doga, naposledy přiznány jako jedno plemeno. Standart a všeobecné označení byla vydána v roce 1876 u příležitosti výstavy psů v Berlíně.

POPIS:

Německá doga (Deutsche Dogge) je plemenem služebních psů.

Německá doga je nápadně velký, se silnou kostrou, přitom elegantní a ušlechtilý pes. Patří mezi nejsilnější psy. Hlava protáhlá a úzká, jemně modelovaná, tzv. "cihlového" tvaru. Dnes již pouze nekupírované uši vysoko nasazené, přiléhající k lícím, visící, namířené dopředu. Krk dlouhý, suchý, krásně zvednutý. Hřbet krátký, silný a rovný, hrudník klenutý až k loktům, oválný, hluboký. Bedra krátká, méně vypouklá. Holeně dlouhé, mírně nakloněné v postavení. Ocas je vysoko posazený, tlustý u kořene a postupně se zužující.

VÝŠKA:

Německá doga (Deutsche Dogge) má v kohoutku:

pes více než 80 cm,

pro feny více než 72 cm.

VÁHA:

Německá doga (Deutsche Dogge) 55 až 75 kg.

SRST:

Německá doga (Deutsche Dogge) má srst krátkou, přiléhající, lesklou a hustou.

Zbarvení je:

a). žlutá

b). žíhaná

c). modrá

d). černá(společně se posuzuje plášťová)

e). skvrnitá

f). šedý a porcelánový tygr(nestandartní zbarvení)

CHARAKTER:

Německá doga (Deutsche Dogge) je ušlechtilý pes klidného a hrdého chování. Dogy bývají přátelské k lidem i ke zvířatům, pověstný je jejich výborný vztah k dětem. Ztělesňují v sobě ideální psí vlastnosti: fyzickou krásu s inteligenci, věrnost i odvahu. V rodině to je nadaný, věrný společník, oddaný svému pánu. Výborně se hodí k výcviku, strážné i hlídací služby. Chováme-li dogu v bytě, nutně si vyžaduje delší procházky. Plemeno se po dlouhou dobu nezměnilo.

Je to společenský, strážní pes a pes pro ochranu.

PÉČE:

Německá doga (Deutsche Dogge) potřebuje zajistit delší procházky a větší fyzickou zátěž. ND potřebuje kvalitní stravu.

PLEMENO:

FCI II. - Pinčové a knírači, molossoidní a švýcarští salašničtí psi

Sekce 2.1 - Molossové, dogovití psi

Bez zkoušek z výkonu

OFICIÁLNÍ ZKRATKA V ČR:

ND

ČÍSLO STANDARDU:

235 / 10.04. 2002 (Německo)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Zdroje odkud Kopíruju>forevermiley.blog.cz,heart-miley-cyrus.blog.cz,kisroh.blog.cz,xoxo-cyrus.blog.cz,love-cyrus.blog.cz